اخبار و مقالات

پاور دوربین مدار بسته

پاور دوربین مدار بسته

پاور دوربین مدار بسته

دوربین‌ های مداربسته، از جمله سیستم‌ های امنیتی پرکاربرد، در مکان‌ های مختلف توسط افراد و سازمان‌ های گوناگون استفاده می‌ شوند. هنگام انتخاب دوربین، نیاز است که دقت و توجه زیادی به خرج داده شود تا دستگاهی که با نیاز های موجود هم خوانی دارد را انتخاب کنیم. در این راستا، نوع دوربین، نوع لنز مورد استفاده در آن، ظرفیت حافظه و سایر ویژگی‌ ها از جمله مواردی هستند که باید در زمان خرید دوربین در نظر گرفته شوند.

هم چنین، پاور دوربین مدار بسته نقش مهمی در این رابطه ایفا می‌ کند و باید با توجه به نوع دوربین مناسب انتخاب شود. در این مقاله، انواع منابع تغذیه دوربین مدار بسته یا آداپتور دوربین و ویژگی‌ های مورد نیاز آن‌ ها معرفی شده است.

برای مطالعه مطالبی در مورد کم باکس دوربین مدار بسته کلیک نمایید.

آداپتور یا منبع تغذیه، یکی از تجهیزات استفاده شده در بسیاری از وسایل الکترونیکی مانند دوربین است. وظیفه آداپتور، تبدیل برق شهری با ولتاژ 220 ولت به ولتاژ 12 ولت مورد نیاز برای عملکرد دوربین است. این عملکرد به نظر ممکن است آسان بیاید، اما در واقع، اگر منبع تغذیه مناسبی نداشته باشیم، نمی‌ توانیم انتظار کیفیت و کارایی مناسبی از دوربین داشته باشیم. لذا، اطلاعات کاملی درباره عملکرد منبع تغذیه باید داشته باشیم تا بتوانیم در هنگام انتخاب، خرید مناسبی را انجام دهیم.

بار متصل شده به آداپتور، بر میزان جریانی که از آن عبور می‌ کند، تأثیر می‌ گذارد و در تناسب با نیاز مصرف‌ کننده متصل به منبع تغذیه، جریان عبوری از آن افزایش می‌ یابد. در واقع، در هنگام انتخاب آداپتور دوربین مدار بسته، علاوه بر انتخاب ولتاژ، باید میزان جریان را نیز در نظر بگیریم.

ویژگی های پاور دوربین مدار بسته

پاور دوربین مدار بسته چیست؟

پاور دوربین مدار بسته

پاور (Power) در دوربین‌ های مدار بسته به منبع تغذیه اشاره دارد که برای تأمین برق مورد نیاز دوربین استفاده می‌ شود. پاور عموماً شامل آداپتور یا منبع تغذیه است که وظیفه تبدیل برق شهری با ولتاژ و جریان مشخص به ولتاژ و جریان مورد نیاز دوربین را بر عهده دارد. منبع تغذیه در دوربین‌ های مداربسته باید با ویژگی‌ های مشخصی سازگار باشد. این ویژگی‌ ها عبارت‌ اند از:

  • ولتاژ خروجی: پاور باید ولتاژ خروجی مورد نیاز دوربین را فراهم کند. برخی از دوربین‌ های مدار بسته از ولتاژ 12 ولت استفاده می‌کنند. در حالی که برخی دیگر از ولتاژ 24 ولت استفاده می‌ کنند. لذا، منبع تغذیه باید به درستی ولتاژ مطابق با دوربین را تأمین کند.
  • جریان خروجی: پاور دوربین مدار بسته باید جریان خروجی کافی برای تأمین نیاز های برقی دوربین را داشته باشد. جریان خروجی باید بر اساس نیاز توان مصرفی دوربین و تجهیزات مرتبط محاسبه شود.
  • استحکام و پایداری: پاور باید استحکام و پایداری لازم را برای تأمین برق پایدار به دوربین ارائه کند. ضروری است که منبع تغذیه قادر به تحمل نوسانات و نوسانات ولتاژ شبکه باشد تا عملکرد دوربین را تحت تأثیر قرار ندهد.
  • ایمنی: پاور باید دارای ایمنی لازم در برابر برق‌ گرفتگی، اتصال کوتاه و دمای بالا باشد. این امر به منظور حفظ ایمنی دوربین و جلوگیری از خطرات برقراری استفاده می‌ شود.

در نهایت، انتخاب پاور مناسب برای دوربین مداربسته باید با دقت صورت گیرد و باید موارد فوق را در نظر گرفت تا از عملکرد بهینه و پایدار دوربین برخوردار باشیم.

انواع پاور دوربین مدار بسته

در دوربین‌ های مدار بسته، معمولاً از انواع مختلف پاورها استفاده می‌ شود. که بسته به نیازها و شرایط خاص مورد استفاده، متفاوت هستند. برخی از انواع پاور دوربین مدار بسته عبارتند از:

آداپتور خارجی (External Adapter)

این نوع پاور شامل آداپتوری است که به عنوان منبع تغذیه جداگانه برای دوربین استفاده می‌ شود. آداپتور خارجی معمولاً به شکل یک برق‌ آداپتور است که به یک سوکت برق متصل می‌ شود و ولتاژ و جریان مورد نیاز دوربین را فراهم می‌ کند.

پاور‌باکس (Power Box)

این نوع پاور شامل یک جعبه یا باکس است که منبع تغذیه متمرکزی برای دوربین و سایر تجهیزات مرتبط فراهم می‌ کند. پاور‌باکس اغلب دارای ورودی برق شهری است و با استفاده از کانکتور ها و کابل‌ ها، برق را به دوربین، دستگاه‌ های ضبط و تجهیزات دیگر منتقل می‌ کند.

پاور‌اور-اینترنال (Power over Ethernet – PoE)

این نوع پاور دوربین مدار بسته از طریق کابل شبکه Ethernet برق را به دوربین منتقل می‌ کند. در این حالت، منبع تغذیه با ارسال برق از طریق کابل شبکه به دوربین، نیاز به آداپتور جداگانه ندارد. پاور‌اور-اینترنال معمولاً در سیستم‌ های دوربین مدار بسته شبکه استفاده می‌ شود.

باتری (Battery)

برخی از دوربین‌ های مداربسته قابلیت استفاده از باتری داخلی یا خارجی را دارند. این نوع پاور، برق مورد نیاز دوربین را از طریق باتری‌ ها فراهم می‌ کند. باتری‌ ها می‌ توانند از نوع‌ های مختلفی باشند، مانند باتری‌ های لیتیوم یون، باتری‌ های اسیدی-سرب و غیره.

هر نوع پاوری که در دوربین مداربسته استفاده می‌ شود، باید با ولتاژ و جریان مورد نیاز دوربین سازگار باشد و از نظر ایمنی و پایداری مطلوب باشد. انتخاب نوع پاور مناسب براساس نیاز ها و شرایط خاص شما وابسته است.

ذخیره انرژی منبع تغذیه دوربین مدار بسته

یکی از مشکلاتی که در دوربین‌ های مداربسته وجود دارد، قطعی برق است. در این حالت، منبع تغذیه دوربین قادر به تأمین برق لازم برای دوربین نیست و به همین ترتیب، ضبط تصاویر امکان‌ پذیر نخواهد بود. سارقین در بسیاری از مواقع، با قطع فیوز برق ساختمان، برق دوربین را قطع می‌ کنند.

برای فهمیدن اینکه cctv در مدار دوربین بسته چیست؟ کلیک نمایید.

در بازار، تعدادی منبع تغذیه برای دوربین مدار بسته وجود دارد. که قابلیت استفاده از باتری درون آن‌ ها را برای ذخیره انرژی در مواقع ضروری فراهم می‌ کنند. در صورتی که برق شهری قطع شود، این منابع تغذیه قادر به ضبط تصاویر برای مدتی محدود خواهند بود.

زمانی که تعداد دوربین‌ ها در ساختمان مشخص شده و هم چنین ظرفیت باتری خریداری شده مشخص است. زمان‌ های مختلفی برای روشن ماندن دوربین‌ ها در شرایط قطعی برق وجود خواهد داشت.

علت سوختن پاور دوربین مدار بسته

پاور دوربین مدار بسته چیست؟

پاور دوربین مدار بسته

سوختن پاور (منبع تغذیه) در دوربین مدار بسته می‌ تواند به عوامل مختلفی برگردد. در زیر، تعدادی از این علل را توضیح می‌ دهیم:

  • برگشت جریان الکتریکی: اگر جریان الکتریکی بیش از حد مجاز در دوربین مداربسته عبور کند، می‌ تواند منجر به سوختن پاور دوربین مدار بسته شود. این ممکن است به دلیل خطای طراحی یا خرابی در سیستم تغذیه داخلی دوربین باشد.
  • نوسانات برق: نوسانات و ورودی نامنظم برق، مانند نوسانات ولتاژ یا تغییرات فرکانس، می‌تواند پاور را آسیب برساند و سبب سوختن آن شود. این نوسانات می‌ توانند از منبع برق خارجی یا شبکه برق ساختمان به دوربین دسترسی پیدا کنند.
  • افزایش دما: در برخی مواقع، دوربین مدار بسته ممکن است در محیط‌ های با دماهای بالا قرار گیرد. یا در معرض آفتاب مستقیم قرار بگیرد. افزایش دما می‌ تواند باعث افزایش فشار بر روی پاور شود. و به سوختن آن منجر شود.
  • خطاهای نصب و تعمیر: خطاهای نصب نادرست یا تعمیر نامناسب دوربین مداربسته می‌ تواند باعث خرابی پاور شود. مثلاً اتصالات نادرست، کوتاهی‌ ها، تماس‌ های برقی نامناسب و غیره.
  • خرابی قطعات الکترونیکی: خرابی قطعات داخلی دوربین مداربسته می‌ تواند باعث افت ولتاژ یا ایجاد شورت شود که در نتیجه پاور دوربین مدار بسته سوخته شود.

در هر صورت، سوختن پاور در دوربین مداربسته مشکلی جدی است. و معمولاً نیاز به تعمیر یا تعویض آن دارد. برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از منابع تغذیه با کیفیت و استاندارد، نصب و راه‌ اندازی صحیح دوربین و رعایت شرایط محیطی مناسب اهمیت دارند.

نکات مهم هنگام خرید

برای دوربین‌ های دید در شب، ولتاژ مورد استفاده 1 آمپر است و نیاز به انتخاب یک آداپتور مناسب با ولتاژ آن ها وجود دارد. برای محاسبه دقیق ولتاژ دوربین‌ های مدار بسته، می‌ توان تعداد ال‌ ای دی‌ ها و طول کابل‌ های استفاده شده را اندازه‌ گیری و سپس آداپتور مناسب را خریداری کرد. استفاده از یک منبع تغذیه با ولتاژ 12 ولت و 1 آمپر یا استفاده از یک منبع تغذیه مرکزی برای جلوگیری از ایجاد نویز در دوربین‌ ها ممکن است مناسب باشد.

هنگام خرید آداپتور، باید توجه کرد که آداپتور دارای فیلتر نویزگیر باشد و قابلیت تنظیم برق خروجی را داشته باشد. بعد از محاسبه مقدار آمپر مورد نیاز دوربین مداربسته، باید یک آداپتور خریداری شود که مقداری حداقل 30 درصد بیشتر از مقدار محاسبه شده آمپر را داشته باشد. این امر به دلیل کاهش کارایی آداپتور ها پس از مدت زمانی مشخص است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *